Tegyük fel, hogy van egy lakása, amit szeretne bérbeadni. Hiszen a mai albérletárak mellett szép mellékkeresetre tehet szert.
Azonban mindösszesen 43 nm-es.
Ma már számos kis lakás vetekedik az emberek figyelméért, és mivel egyik sem kétforintos havi tétel a bérlőknek, korántsem mindegy, hogy milyen életteret és életérzést nyújt nekik.
Mi kell ahhoz, hogy "eladja a vonzalmat"?
Ezer módon viheti sikerre a lakása kiadhatóságát.
Korszerű nyílászárók, prémium bútorok, felújított parketta.
A lakás értékét „ésszel, mint erővel” könnyebb növelni; és az árprezentáció eszközét használva játszi könnyedséggel különböztetheti meg lakását a többi tucattól. Van azonban egy dolog, ami – ha szerepel a stratégiájában – szinte biztosan sikeresebbé teszi.
Miért?
Mert ha ez a dolog rendben van, akkor az egyben azt is jelenti:
Ez a térkihasználtság.
Akár kiadni akár élni kíván a kis terekben, bizonyára Ön is irigyli őket- na de kiket is?
A nagyobb és/vagy összefüggő terek tulajdonosait.
Esetükben látszatra nincsenek kompromisszumok. (Ha próbált meg már 43 nm-es lakásba kanapét keresni az IKEA-ban, tudja miről beszélek.)
Számos ötletet lehet megvalósítani egy nagyobb négyzetméterű lakásban, vagy akár loftlakásban, ahol a minimál stílusú belterük lehetőséget adhat a kibontakozásra. Sőt, ha mindezt kreatívan kombináljuk a fával vagy akár az üveggel (a nagy tágas terekkel csodákat művel), egészen exkluzív végeredményt kaphatunk.
Egyszerű de mutatós megoldásokkal a lakberendezés egy 43 négyzetméteres lakásban sem lehetetlen: de mi a helyzet a beltéri ajtókkal?
Kis életterek beszűkült életérzését számos lakberendezési trükkel lehet tompítani. Természetes anyagok, színes dekorációk, világos színek, változatos textúrák és formavilág és a 43 négyzetméter azonnal életre kel.
De hiába trendi, egyedi és roppant látványos, ha megfeledkezünk egy otthonelemről, mely nem csupán lakberendezési tárgy, de egyben elkerülhetetlen hátköznapi elem is:
a beltéri ajtó.
A beltéri közlekedés vagy az otthonok (egy nagyobb ház esetében akár 7-8 ajtó is lehet egy otthonban) belső látványát tekintve sem másodlagosak, azonban egy 43 négyzetméterenen az 1-2 beltéri ajtó esetében a fajta, a kialakítás is fontos tényező.
Hiszen olyan holttereket teremthet meg egy ajtó mindennapi használata a lakáson belül, ami üresen vegetál majd (nem tehetünk oda semmit, ha szeretnénk ki-be nyitogatni).
Például a gyerek hosszabbítható ágya teljes hosszában már költői kérdést vet fel: miként fog ez elférni?
Pedig egy beltéri ajtó teszi fel a koronát otthonának kinézetére. Meghatározza az összképet, a hangulatot és stílust.
Életre keltheti a helyiséget.
Van a kis életterek esetében is megoldás arra, hogy ne faragjon a használható élettérből, de a hangulat- és stílusteremtésben is hozza a formáját?
Igen.
Beltéri ajtóból is számos kialakítás létezik.
Például ma már a síkban záródó ajtók esetében - ahol az ajtólapok a szobákba nyílnak, szobák felől vannak síkban - a domináns térből sem szükséges a tokokat (mint egy falfülke) szemlélnünk.
Különösen, ha minimalista stílushoz ragaszkodunk, és nem szeretnénk, hogy a falfülkék megjelenjenek a helyiségben.
Létezik már síkban záródó, tokban nyíló ajtó is, mely lehetővé teszi, hogy az ajtónyitás irányától függetlenül az ajtólap síkja legyen az, ami látható.
A kis légtérben a szokásos mozdulatot: ki-be nyitogatást is megspórolhatjuk. Ezzel használható belső teret nyerve.
Egyszerű, dizájnos mégis praktikus megoldásnak bizonyulnak a tolóajtók használata.
DE ennél jóval több előnye is van a tolóajtóknak:
A falba futó tolóajtók elegánsabbak és praktikusabbak, ahol a tolóajtó használaton kívül tulajdonképpen rejtve marad - itt már a válaszfalazáskor tudniuk kell a szakembereknek, hova kerül a tolóajtó, hiszen dupla nagyságú falnyílást kell kialakítani.
Ez esetben a falnak mindkét oldala bútorozható és dekorálható.
Ha élhető, kényelmes, vidám hangulatú enteriőrre vágyik, minden hasznos terület felhasználható a tárolóhelyekhez is. Otthoni munkavégzéshez is helyet lehet biztosítani úgy, hogy az ne legyen szerves része sem a nappali sem a háló zónáknak.